ניתוח פלסטי משדרג אותי?/ ריקי קאופמן–מורה,מדריכה ויועצת בשיטת "מוח אחד", כתבה את המאמר יחד עם סולי( שם בדוי )- מודרכת. ניתוח פלסטי- רגע של התרוממות רוח או נפילה לתהום?

סולי :" הרגשתי כי השמיים נפלו ולאחר כל-כך הרבה ניסיונות כושלים לקום ,ויתרתי לעצמי ונפלתי אל  תוך בור אינסופי ושחור."

חשוב לי לספר לכם איך זה השתנה? חברתי הטובה לא הפסיקה לשמוע אותי בוכה ומתאבלת חודשים על מצבי… הגיע רגע בו עלה במוחה הרעיון לנסות להגיע לטיפול ששמעה מחברה נוספת. טיפול בשיטת "מוח אחד". ההצעה מבחינתי הייתה עוד אחת מניסיונות רבים והרגשתי שאין כבר מה להפסיד ואנסה גם את סוג הטיפול הזה.

לשיחה ענתה אישה בשם ריקי. סיפרתי לה בכמה מילים על החוויה שאני עוברת ומה מצבי. כבר מהשיחה תפסו אותי המילים אשר בחרה לומר לי אותה אישה:.. "נסתרות הן דרכי ה', אני מבקשת ממך להגיע אליי לשלושה  טיפולים לכל הפחות ומבטיחה להפסיק כבר בטיפול הראשון אם משהו לא יראה לך…"

משהו במילים האלו תפס אותי לקוות שהגיע לידי משהו טוב ובחרתי לאחוז בתקווה שאולי יש עוד משהו שלא ניסיתי והפעם כן יעזור."

בחורה עם משקפי שמש

סולי יפיפייה בת 25 -5 חודשים אחרי הניתוח

 

ריקי : "לקליניקה  נכנסה בחורה בת 25. יפיפייה  בעלת שיער שחור וחלק ,תווי פנים עדינים  ועיניים שמדברות הכול, עיניים מיואשות ומפוחדות.

הסיפור שלה הוא סיפור של הרבה נשים וגברים שאינם מרוצים ואינם מקבלים את המראה הנוכחי שלהם ועושים כמו רבים בחברה שלנו : ניתוחים פלסטיים.

חמישה חודשים לפני הגעתה אלי היא  נשכבה על שולחן הניתוחים, שמה מבטחה ברופא המנתח  וקיצרה את אפה וחשבה כי כך יבוא הקץ לתלאותיה והיא תצא יפה, מאושרת ושמחה ויותר מכך הייתה בטוחה כי חייה ישודרגו על כל היבטיהם.

היא התעוררה מהניתוח וחיכתה מספר ימים עד להסרת התחבושות ולגילוי הראשוני. היא הביטה במראה מחכה לטוב מכול וראתה שהיא ממש לא היא ! היא הביטה באפה המקוצר ולא האמינה למראה פניה והחלה לבכות ימים על גבי ימים על האובדן.  התמלאה במצב רוח רע, שקעה בדכדוך שהפך לדיכאון. נשארה בבית. הפסיקה לעבוד.  הפסיקה לאכול וגרמה להוריה ולאחיה להיכנס למעגל של דאגה עמוקה.

סולי מספרת : "בין הניסיונות היו ביקורים תכופים אצל פסיכולוג מטפל, רבנים, כדורי הרגעה מרופא המשפחה, עזרה משפחתית ועוד. הגעתי לקליניקה נסערת, נפולה, כואבת וכבויה (אלו התיאורים של המראה הכללי שלי באותה תקופה מפי אנשים הקרובים אל)יי. בכניסה חיכתה לי אישה עם עיניים טובות ורכות, מבט מבין ודואג. משהו שונה, חזק הרבה יותר ממה שנתקלתי עד כה אצל שאר המטפלים .לאחר תשאול מילולי החלה ריקי בתשאול אחר שלא הכרתי קודם -שאלות על השריר, תשובות ותיקונים. היה משהו משחרר בטיפול, משהו עמוק. קשה לי להסביר.. לא מוצאת מילים לזה…"

ריקי : "שמעתי את סיפורה והסברתי לה  איך עובדת שיטת מוח אחד . שיטה שנשענת על כלי אבחוני מדהים שנקרא : בדיקת שריר קינסיולוגיית . שיטה בה ניתן לקבל מענה מהשריר על בעיות רגשיות ופיזיות. בכלי זה אני נעזרת לאורך כל הטיפול. אנחנו שואלים שאלות במודע והשריר עונה.

איך מתנהל התשאול של הגוף דרך השריר ?

 

  1. מהו הנושא עליו אנו עובדים? האם זה על הדיכאון? האם זה על הניתוח ? האם זה על מערכות היחסים בתוך המסגרת המשפחתית? הגוף עונה ומגיב . לרוב הגוף אינו רוצה לעבוד בתחילה על הנושא הכואב ביותר אלא מוביל בעדינות את הגוף לנושא שניתן להתמודד אתו בשלב זה. על כן טיפול במוח אחד הוא טיפול שנעשה בעדינות רבה שהרי כל גוף רוצה לדון בנושאים באופן עדין ולא אגרסיבי.
  2. כמה מתח יש על הנושא ?
  3. כמה מוכנות יש לצאת מהמתח ?
  4. איזה רגש שלילי יושב על הנושא ברמת הגוף , ברמת המודע וברמת התת-מודע ?
  5. אלו הצהרות חיוביות יש על הנושא ב-3 הרמות הנ"ל: גוף, תת-מודע ומודע ?
  6. האם יש לבצע את התיקון ( הריפוי ) בגיל הנוכחי? בגיל הסיבה? בגיל ההבנה? אם לא,  לאיזה גיל יש להתייחס?   
  7. מהם התיקונים המתאימים לעניין? התיקונים רשומים בכל 11 ספרי מוח אחד.
  8. האם יש לבצע שיעורי בית מתאימים כדי להפנים את שחרור המתח הנוכחי?

 

איך השפיע הטיפול הראשון?

כבר במהלך הטיפול הראשון ראיתי איך עיניה החומות והגדולות מתרככות ומתעוררות לתקווה. "

סולי : "יצאתי מהקליניקה ונשמתי עמוק והרגשתי רווחה. לא יכולתי להסביר מה קרה אבל הייתה מן תחושה של הקלה, תקווה. הרגשתי שאני מצליחה לראות בהיר אחרי הרבה מאוד זמן שלא הפסקתי לשקוע מטה. חזרתי הביתה, רגועה יותר. "סולי אנרגטית

 

ריקי : "שבוע עבר וסולי חזרה לטיפול השני. היא נכנסה לקליניקה בהתלהבות, התיישבה והחלה לדבר בשטף אנרגטי. היא סיפרה לי כבר ביציאה שלה מהקליניקה כבר אחרי הטיפול הראשון, החליטה לזרוק לפח את התרופות הפסיכיאטריות שנתנה לה הרופאה (חשוב לציין , כי שיטת מוח אחד אינה מתערבת בהחלטות הרופאים). סולי החליטה לקחת אחריות על החיים שלה. היא סיפרה שרופאת המשפחה התקשרה לשאול לשלומה וסולי ענתה בביטחון: "מצאתי את הדרך לצאת מזה ואני לא זקוקה לתרופות הללו ". היא ציינה שבעוד יומיים יש לה ראיון לעבודה חדשה, אך עדיין חיפשה במלוא המרץ דרך להחזיר לעצמה את האף הקודם. נכנסה לפורומים של מאוכזבי ניתוחי פלסטיק ודווקא מצאה רופא שיסכים להשיב לה את האבדה אלא שיש לאסוף כסף רב כי יש לנסוע לעשות את הניתוח בחו"ל. "

סולי :" לפגישה השנייה שהתקיימה אחרי כשבוע הגעתי כבר אחרת.. התכשיטים שלא העזתי לענוד כחלק מן האבל שלי חזרו לקשט אותי, היה לי החשק להתאפר שוב. חיוניות ורוגע הציפו אותי והרגשתי שאני מצליחה להמריא.. כל פעם קצת…

מדהים איך לאחר כל טיפול וביקור אצל ריקי הרגשתי כי אני מצליחה לפתוח עוד דלת, לרשום עוד הצלחה משמעותית במהלך חיי."

שינוי משמעותי אחרי 5 טיפולים

ריקי : "אחרי  5 טיפולים סולי יצאה מהקונכייה שבה הסתגרה.

השתלבה  בעבודה החדשה וקיבלה משובים חיוביים ביותר. החלה לחזור לחיי חברה, להיפגש עם חברות, נסעה לסופי שבוע לשנות אוירה . חזרה לבשל בחדווה. חזרה לאכול והרגישה איך גופה מתחיל להתחזק.

בטיפולים  האחרונים סולי החליטה לעשות עוד צעד  – להיענות לחיזורים. עד עתה חשבה ואמרה :

" אם אין לי ביטחון במי שאני, אז איך בכלל אוכל ליצור קשר עם בחור?"  כעת מחשבות אלו ירדו בעוצמתן וסולי החלה במסע החיפושים אחר בן הזוג המשלים שלה, מסע מרתק ומלא בעניין עבורה. כפי שסיפרה לי טלפונית לפני זמן קצר . על ניתוח להשבת האף שאבד … אין בכלל דיון עכשיו. "

 

סולי :" המסע שלי מתחיל לפני כשנה.  וכשאני אומרת מתחיל אני מתכוונת שהוא עדיין נמשך ואני מקווה שימשיך ללוות אותי כל חיי.."

 

חודשים אחרי סיום הטיפול

 

ריקי : "עברו מספר חודשים מאז הטיפול האחרון. סולי מלאת אנרגיות מחייכת במלוא החן והיופי .

סולי :"הייתה לי שיחה מדהימה עם אימא שלי , ישבנו בבית קפה דיברנו ודיברנו . סיפרתי לה על  הכול . זה גרם לי להתמלא בשמחה ואהבה ,ממש אושר !!"

ריקי : " בתהליך הטיפולי  העניין החשוב ביותר הוא לראות את יכולת ההתמודדות וההפנמה לאורך זמן . ואכן סולי מתמודדת ומתמידה בהעלאת המודעות לעצמה – היא סומכת על עצמה ועל הטוב והמירבי עבורה … זה אחד ממשפטי המפתח  של מוח אחד! "

סולי : " מאותו יום ההיכרות שלי עם האישה הזאת אני במקום אחר.. החיים שלי אחרים.. הכול נראה טוב יותר, בהיר יותר, תחושות חזקות של תקווה והתחדשות, חוסן, הצלחה לא עוזבות אותי לרגע.

בין ההישגים- עבודה חדשה,

היכרויות עם בני זוג,

ביטחון עצמי,

שמחה,

חדווה,

דברים שנראו לי אבודים אז…

והיום? אני עדיין חווה את התהליך הזה, תהליך הלמידה שהביא את הרוח שחיזקה והצילה לי את הנפש מלאבד את עצמי.

מילים לא יספיקו להכיל את הכול…"

השארת תגובה