איך אומרים שלום ולא להתראות למיגרנות?

סימונה סובלת ממיגרנות קשות

סימונה הגיעה אלי אחרי 5 שנים של מיגרנות חזקות ותכופות. אך, גם לפני כן, היא זוכרת את עצמה עם כאבי ראש חזקים במיוחד, מאז קבלת המחזור החודשי.

היא הכירה כל כדור וכדור שנועד להרגיע ולהציל אותה. התיק שלה היה תמיד מלא בקופסאות של כדורים .כל התקף נמשך 4 ימים בהם  היא בלעה  לפחות 20 כדורים, אם לא יותר.

השחרור הרגשי בוצע במגוון שיטות: "מוח אחד", הילינג, דימיון מודרך, אקסס בארס וסו-ג'וק  .

השיטה המרכזית עליה נבנתה טכניקת הריפוי היא שיטת " מוח אחד".מהי שיטת מוח אחד?

מוח אחד היא שיטה שפותחה ב- 1983 על-ידי גורדון סטוקס, דניאל וייטסייד וקנדיס קלאווי בארה"ב .

זוהי שיטה הוליסטית הרואה את האדם כמכלול. השיטה נותנת  מענה למגוון רחב של בעיות:

קשיי  וליקויי למידה, שחרור או הקלה של כאבים פיזיים, נושאי זוגיות ושיפור מערכות יחסים שונות, דיכאון, פחדים וחרדות (שחרור מטראומות), התמכרויות, הפרעות אכילה וכן בעיות כמו דימוי עצמי, בטחון עצמי, אלרגיות, חרדת בחינות, קשיי קשב וריכוז, שיפור  השפע, ובעצם כל עניין שמעורר מתח כלשהו.

איך פועלת שיטת "מוח אחד"?

בעזרת בדיקת שריר של המודרך (מגע קל בשרירי הידיים) אנו מאתרים את המקור לבעיה עמה מגיע הנבדק . עבודה זו הינה מדויקת בצורה בלתי רגילה.

חשוב לציין, כי בשיטה זו אין משתמשים במילים מטפל/מטופל אלא מדריך ומודרך. הגישה של "מוח אחד" דוגלת במתן הדרכה לאדם לעשות את הבחירות והשינויים בחייו . "מוח אחד " מביא להגדלת מרחב הבחירה של האדם ליצירת בחירות  חדשות בחייו .

בדיקת השריר עוקפת את מערכת האמונות (הן של המדריך והן של המודרך) עוקפת את כל ההכחשות וההדחקות, ומגיעה לאמת של הגוף! בראשית התהליך נעשה תהליך של איתור מידע מדויק הקשור בבעיה, כמו : מהי הבעיה המדויקת, מאין היא צמחה . באיזה גיל הופיעה לראשונה? מהם הרגשות המלווים את הבעיה וכו'. וכשהמידע כולו מובא לידיעתו של המודרך,  מאתרים שוב ע"י בדיקת שריר את התיקון המתאים. התיקונים רשומים למטפלי "מוח אחד" ב- 10 ספרים שונים המאגדים בתוכם עשרות שיטות טיפוליות.

העבודה היא עדינה עד מאד ומשחררת את המתח בצורה נעימה. אותו הדבר אמור גם לגבי שחרור מתח של טראומות.

בתום הפגישה מורגש בדרך כלל שחרור גדול ותחושת הקלה וקלילות. כך עוזרת השיטה ליצור את החיים שהאדם רוצה בהם, להגדיל את מרחב הבחירה שלו בחיים, מבלי שדפוסי מחשבה ומערכות אמונה יהיו לו לרועץ ולמכשול.

פגישה בשיטת "מוח אחד" הינה קיצור דרך מופלא לצמיחה  ולשינוי לטובה של כל נושא שמציק לנו בהתנהלות חיינו. 

במה עזרה שיטת "מוח אחד" לסימונה ?

שיטת הקילוף

בפגישה הראשונה סימונה דיברה בעיקר על מצבה הפיזי, על המיגרנות, כאבי גרון ודלקות בעיניים. הטיפול עסק רק במימד הפיזי והשפעתו על המימד הרגשי. חשוב להבין, כי שיטת הבצל עובדת באופן שיטתי ב"מוח-אחד". קודם מתקלף הרובד העליון, הרובד איתו ניתן לעסוק במפגש ראשון, הרובד בו האדם מוכן לשתף ותוך כדי כך בונה את האמון שלו במדריך. מכאן, ששיטת העבודה מאפשרת תהליך מאד עדין עם המודרך.

 

מערכת יחסים יוצרת אשמה

במפגש השני, העלתה סימונה מערכת היחסים שלה עם אביה. "זו הייתה מערכת היחסים הקשה בתוך הבית" :כך הטיחה סימונה את דבריה בחדר הטיפולים.

הכי  קשה היה לסימונה להכיל ולקבל את אופן מותו הפתאומי מהתקף לב ,ביום בהיר אחד ללא שום התרעה. כל פעם שדיברה עליו עלו דמעות של אשמה בעיניה. מסתבר שהיא הראשונה שמצאה אותו מת בבית. יותר מהכול, היא גם זוכרת כל אותן שנים את הריב שלהם שעות לפני מותו ובעצם ,כל אותן שנים האשימה את עצמה במותו.

 

לאן הובילה האשמה?

בתהליך הטיפולי( בדיקת שריר היא גלאי אמת של הגוף ושל התת-מודע)  התברר הקשר בין התגברות המיגרנות לבין תחושת האשמה שחשה בעקבות מותו. אשמה זו רבצה עליה קשות ובאה לידי ביטוי בכאבי ראש שהתפתחו למיגרנות קשות מלוות בבחילות, הקאות וקושי בתפקוד יום-יומי. מדהים היה לראות את השינוי במבט עיניה כאשר היא הגיעה למצב של סליחה לעצמה ולאביה. (העיניים הן מראה של הנפש). כך דרך דימיון מודרך יצרנו תיקון לתהליך הפרידה של סימונה מאביה- פרידה מפויסת, מחודשת ושלמה.  ומכאן המרחק לפרידה מהמיגרנות התקצר ופסק.

 

סימונה היום

היום, מספר שנים מאז הטיפול האחרון , סימונה טוענת כי קיבלה את חייה מחדש ומודה על כל רגע ורגע של חיים ללא כדורים ובעיקר, חיים עם שמחה וקלילות מחשבתית .

לפני זמן מה, שלחתי לה מסרון לשאול לשלומה והיא כותבת לי: " הכול בסדר, חמסה, חמסה, חמסה !!!"

השארת תגובה